Ισοφάρισε την σειρά σε 1-1 η Άλμπα μετά την εντός έδρας νίκη απέναντι στη Μπάγερν Μονάχου με σκορ 83-76.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς καλύτεροι στο πρώτο μέρος και πήγαν στα αποδυτήρια με 9 πόντους προβάδισμα (41-50). Η Άλμπα όμως μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος και με επιμέρους σκορ 10-0 σε 5 λεπτά πήρε το προβάδισμα. Η Μπάγερν προσπάθησε να αντιδράσει βάζοντας 5 συνεχόμενους πόντους (51-55) αλλά η Άλμπα ήταν και πάλι εκεί καθώς με 11-3 σερί στα τελευταία λεπτά του 3 δεκαλέπτου πήρε και πάλι τη διαφορά (+4) που ήταν αρκετή καθώς η Μπάγερν δεν κατάφερε να επανέλθει στο παιχνίδι. Ίσα ίσα οι γηπεδούχοι αύξησαν την τελική διαφορά στο +7(83-76), παρότι βρέθηκαν να έχουν και διψήφια μόλις ένα λεπτό από την λήξη του παιχνιδιού.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 41-50, 62-58, 83-76.