Ο Ολυμπιακός ήταν εκπληκτικός στο πρώτο δεκάλεπτο με τις αθλήτριες του κόουτς Παντελάκη να προηγούνται με 16 πόντους έπειτα από τρίποντο της Σωτηρίου πίσω από το κέντρο. Μάλιστα οι «ερυθρόλευκες» παρέμειναν σοβαρές και έκλεισαν το 20λεπτο στο 46-21, με την Καρόλο να έχει εγκλωβιστεί στην άμυνα της ομάδας του Πειραιά. Η διαφορά δεν έπεσε για τον Ολυμπιακό και στην τρίτη περίοδο με το 67-41 να είναι το σκορ του δεκαλέπτου. Οι παίκτριες του Παντελάκη ήταν κυρίαρχες και στο τέλος και πήραν τη δεύτερή τους νίκη στην Ευρωλίγκα με σκορ 79-54.

Πρώτη σκόρερ ήταν η Τζέσικα Τόμας με 17 πόντους, ενώ ακολούθησε η Πηνελόπη Παυλοπούλου με 14.

Τα δεκάλεπτα: 28-12, 46-21, 67-41, 79-54.

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Αυτζή 1, Κοσμά 5 (1), Λίτση 2, Σωτηρίου 9 (1), Σταμολάμπρου 5 (1), Τζόνσον 10, Νικολοπούλου 8 (1), Παυλοπούλου 14 (2). Σταμάτη 2, Τόμας 17 (3), Τίκοβιτς 6.

Καρόλο (Γερνό): Μπουδερά 10 (2), Σεβανιόν 14 (4), Φιλίπ 12 (1), Χρουσκακόβα 6, Λιούις 2, Παγιέ 1, Πίτερς 9.

Δείτε το highlight της αναμέτρησης με το απίστευτο buzzer της Κατερίνας Σωτηρίου: