Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε της Πάρμα εκτός έδρας με 79-69 και επέστρεψε στις νίκες μετά την προ ημερών ήττα από την Ούνικς Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο (36-37), αλλά μπήκε πολύ δυνατά στο 2ο ημίχρονο και πήρε μία διαφορά ασφαλείας. Συγκεκριμένα, ούσα πολύ εύστοχη σε προσπάθειες κοντά στη ρακέτα κατάφερε να τρέξει επιμέρους 16-30 και να προηγηθεί με 67-52. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερη δυσκολία και κάνοντας συντήρηση της υπέρ της διαφορά έφτασε στη νίκη, με την οποία ανέβηκε στο 17-2.

Ο Ουίλ Κλάιμπερ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, έχοντας 18 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ τον ακολούθησε ο Σέρχιο Ροντρίγκες (17 πόντοι, 7 ασίστ) και ο Ιβάν Ούκχοφ με 11 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 16-24, 36-37, 52-67, 69-79.

Πολύ μεγάλη νίκη πανηγύρισε κόντρα στη Χίμκι η Ούνιξ Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη, η οποία πήρε τη νίκη με σκορ 73-58.

Η Ούνιξ έπαιξε εντυπωσιακή άμυνα στο ξεκίνημα του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να αφήσει χωρίς καλάθι για 7 λεπτά τη Χίμκι, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 21-9 στο πρώτο δεκάλεπττο. Η συνέχεια ήταν ανάλογη για την ομάδα του Έλληνα κόουτς και χωρίς να δυσκολευτεί έφτασε στη νίκη στο τέλος. Με αυτή τη νίκη, η Ούνιξ παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την ΤΣΣΚΑ ενώ αύξησε τη διαφορά από τη Χίμκι στις δύο νίκες.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε σε ακόμα ένα παιχνίδι ο Ρέιμαρ Μόργκαν που πέτυχε 23 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Χένρι με 13 πόντους, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 21-9. 38-24, 44-35, 73-58