Στο Ισραήλ Hapoel Holon του Στέφανου Δέδα και η Pinar Karsiyaka αναμετρήθηκαν με τους Τούρκους να παίρνουν ένα μεγάλο διπλό με 63-72. Το πρώτο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στους Ισραηλίτες οι οποίοι προερχόμενοι από την άμυνα τους κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους στον αγώνα και να έχουν τα ηνία αυτού και πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με μια βραχεία κεφαλή 3 πόντων(30-27). Η τρίτη περίοδος ήταν το σημείο που άλλαξε τον αγώνα με τους Τούρκους να κάνουν μια αντεπίθεση διαρκείας να παίρνουν κεφάλι στο σκορ και να μην κοιτάνε ποτέ πάλι πίσω τους με αποτέλεσμα να πάρουν ένα σπουδαίο διπλό.  Πρωταγωνιστές για τους νικητές ήταν οι Morgan,Henry και Taylor με 24,18 και 12 πόντους αντίστοιχα.

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ(Group I)

1. Pinar Karsiyaka 2-1

2. Brindisi 2-1

3. Hapoel Holon 2-1

4.Tofas 0-3

Στις Κανάριες Νήσους η Tenerife φιλοξένησε την VEF Riga την οποία κέρδισε και εύκολα με το τελικό σκορ 77-64 . Οι Ισπανοί είχαν τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή αυτού μέχρι το τέλος του και δεν αντιμετώπισαν κανένα απολύτως πρόβλημα και έτσι ανέβηκαν στην δεύτερη θέση του ομίλου του πίσω από την Burgos. Οι Λετονοί αν και προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση δεν κατάφεραν ποτέ να μπούνε στον αγώνα και έτσι έφτασαν την τρίτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες δείχνοντας να χάνει το τρένο της επόμενης φάσης. Πρωταγωνιστές για την Ισπανική ομάδα ήταν οι Shermadini,Salin και Sulejmanovic με 25,17 και 7 πόντους αντίστοιχα.