Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει η Hapoel Holon για είσοδο στην τετράδα που θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα του Στέφανου Δέδα με σκορ 104-93.Οι γηπεδούχοι φάνηκαν να μπαίνουν αρκετά δυνατά στον αγώνα και δείχνοντας να ξέρουν τι θέλουν από τον αγώνα και κατάφεραν να πάρουν αρκετά γρήγορα μια διψήφια διαφορά την οποία κρατούσαν μέχρι και λίγο πριν το ημίχρονο το οποίο τους βρήκε να προηγούνται με 4(53-49)

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα δεν άλλαξε με τους παίχτες του coach Δέδα να έχουν τον έλεγχο του αγώνα να εχει έχει την διαφορά και να παίρνει εν τέλει μια σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος με 104-93.Πρωταγωνιστές για τους νικητές ήταν οι Harris,Johnson και Workman με 32,24 και 18 πόντους αντίστοιχα.