Αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ ακόμα και με πολύ μεγάλες διαφορές, η CSKA Moscow κατάφερε να συνέλθει άμεσα κόντρα στην Lokomotiv Kuban και φτάνοντας εν τέλει σε μια άνετη νίκη με 94-84 στο μεταξύ τους Game 4 να προκριθεί για άλλη μια χρονιά στους Τελικούς της VTB United League!

Η τριάδα των Nikola Milutinov, Alexey Shved και Will Clyburn βρέθηκε σε… δαιμονιώδη βραδιά και πετυχαίνοντας 55 κοινούς πόντους μέχρι και το 30ο λεπτό -αλλά και 62 μέχρι τέλους- κατάφερε να δώσει στην αρμάδα του Δημήτρη Ιτούδη μια τεράστια ώθηση για να ξεπεράσει το κάζο του Game 3.
Ειδικά μάλιστα, ο πρώην σέντερ του Ολυμπιακού ήταν συγκλονιστικός με 20 πόντους (7-13 δίποντα, 6-7 βολές) και 18 ριμπάουντ (τα 7 επιθετικά), ροκανίζοντας την frontline των γηπεδούχων που έμοιαζαν ανήμποροι μπροστά του.

Οι γηπεδούχοι λίγο έλειψε βέβαια να κλέψουν τον αγώνα, όταν μέσα σε λίγα μόλις λεπτά κατόρθωσαν να επιστρέψουν από το -13 (65-78) μειώνοντας με ένα 12-3 σερί μέχρι και τους 4 (77-81) στο 36′, αλλά η ανωτερότητα των Μοσχοβιτών τους επέτρεψε να κλείσουν ποιοτικά το ματς και να τελειώσουν τη σειρά ήδη από σήμερα…

Τα δεκάλεπτα: 30-17, 46-53, 63-76, 84-94

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης πατώντας ΕΔΩ.