Οι δύο ομάδες βρέθηκαν αντιμέτωπες για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο α’ μέρος του, με την Χίμκι να έχει το προβάδισμα στο σκορ, αλλά η Ούνιξ δεν έμενε πίσω στο σκορ, ακολουθώντας και προσπαθώντας πολλές φορές να προσπεράσει, χωρίς επιτυχία όμως. Η συνέχεια βρήκε τους γηπεδούχους να ανεβάζουν ρυθμούς και με ένα επιμέρους σκορ 27-14 στο γ’ δεκάλεπτο δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας, με την Ούνιξ να προσπαθεί να μειώσει στο τέλος, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Κορυφαίος της αναμέτρησης ήταν ο Αλεξέι Σβεντ, με τον ηγέτη της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα να πετυχαίνει 24 πόντους και να μοιράζει 5 ασίστ, ενώ άλλους 13 πέτυχαν ο Κρόκερ και ο Μάικι. Από την άλλη ο ΜακΚόλουμ και ο Ν’ Ντουρ πέτυχαν από 12 πόντους. Ο Κώστας Καϊμακόγλου έπαιξε λιγότερο από 12′ λεπτά, πετυχαίνοντας 1 πόντο με 0/2 δίποντα, 1/2 βολές και 1 κλέψιμο.

Tα δεκάλεπτα: 15-12, 32-29, 59-43, 78-65