Μετά από την ήττα του Σαββάτου από τους Niagara Rivers, ο Γάιος Σκορδίλης και η ομάδα του στο CEBL, η Alliance του Μόντρεαλ, κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες λυγίζοντας τους Guelph Nighthawks με 94-74 τα ξημερώματα της Δευτέρας (6/6).

Αν και η ομάδα του βίωσε μια μεγάλη βραδιά, ο Έλληνας «ψηλός» δεν τα πήγε τόσο καλά, αφού φορτώθηκε από την αρχή της αναμέτρησης με πολλά φάουλ -κάτι που τον εμπόδισε από το να αγωνιστεί αρκετά.
Συγκεκριμένα, ο Σκορδίλης πρόλαβε να μετρήσει 4 πόντους (2-4 σουτ) και 1 ριμπάουντ σε σκάρτα 9 λεπτά παρουσίας, διάστημα κατά το οποίο υπέπεσε σε 4 φάουλ…

Πλέον, αριθμεί 7 πόντους και 2.5 ριμπάουντ σε 15 λεπτά συμμετοχής σε 5 ματς στο καναδικό πρωτάθλημα, με την Alliance να είναι αυτή τη στιγμή στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 3 νίκες και 2 ήττες.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 50-38, 75-57, 94-74

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης ΕΔΩ.