Μετά το ντεμπούτο του στο CEBL πριν από μερικές ημέρες, ο Γάιος Σκορδίλης έβαλε το δικό του λιθαράκι στην πρώτη νίκη της σεζόν για την ομάδα του, την Montreal Alliance, η οποία κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Scarborough Shooting Stars με 80-70 παρά το γεγονός πως βρισκόταν συνεχώς πίσω στο σκορ σε όλο το πρώτο μέρος.

Από μεριάς του, ο Έλληνας «ψηλός» ξεκίνησε ξανά βασικός και τελείωσε την αναμέτρηση με 2 πόντους (0-3 σουτ, 2-2 βολές), 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 12 λεπτά παρουσίας, διάστημα κατά το οποίο έκανε τον σύλλογό του -όπου ήταν και ο κορυφαίος του ριμπάουντερ- καλύτερο κατά 1 πόντο, αν και παραμένει χωρίς καλάθι εδώ και δύο ματς…

Ο απόλυτος MVP δεν ήταν άλλος από τον Green, που σταματώντας στους 36 πόντους με 9-11 δίποντα και 5-9 τρίποντα πήρε από το χεράκι την Alliance και της χάρισε την πρώτη της νίκη!
Από την άλλη μεριά, ο γνωστός ράπερ J. Cole πάτησε παρκέ για 5 λεπτά και έμεινε στο απόλυτο 0…

Τα 10λεπτα: 17-22, 37-45, 55-56, 80-70

Μπορείτε να βρείτε τα πλήρη στατιστικά στοιχεία της αναμέτρησης πατώντας ΕΔΩ.