Μεγάλη νίκη πέτυχε η Μπάμπεργκ καθώς επικράτησε της Παρί με 56-67, στο εναρκτήριο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του Eurocup. To παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο και αμφίροπο στο πρώτο ημίχρονο, με τους Γερμανούς να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με βραχεία κεφαλή ενός πόντου (32-32). Στην τρίτη περίοδο ωστόσο, έγινε η μεγάλη διαφοροποίηση στον αγώνα που εντέλει, καθόρισε και την τύχη του. Σε εκείνο το σημείο, η Μπάμπεργκ με σερι 13-27 έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενη με 44-59. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Θέις με 17 πόντους ενώ, για τους Γάλλους “πάλεψε” ο Φόρντ με 11 πόντους.

Τα δεκάλεπτα:  16-14, 31-32, 44-59, 56-67
Παρί(Μπέγκνοτ): Φόρντ 11, Ντογιέ 8(1), Λαμπερί 2, Κοροσίν 6, Λάνγκ 2, Ονιάνγκ 3, Γκρίν 6, Ζαν-Μπατίστ-Αντόλφ 1, Μουτουάλε, Σανέ 7(1), Σίλμπ 7(1), Κρίστμας 3(1)
Μπάμπεργκ(Τρινκιέρι): Μπάγκαριτς, Τόμπσον 5(1), Τάντα 3(1), Θέις 17(2), Γουαναμάκερ 8(1), Σμίντ, Στρέλνιεκς 14(2), Ντάνκαν 8(2), Χάρις 2, Μπάκβε 2, Κατελίνας, Σιπ 8(1)