Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε τη νίκη με 80-92 επί της Νίζνι πιο δύσκολα απ ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, έκανε το 3-0 στην ημιτελική σειρά της VTB-League και περιμένει πλέον τον νικητή του άλλου ζευγαριού ανάμεσα στις Λοκομοτίβ Κουμπάν και Χίμκι.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης κυριάρχησαν οι επιθέσεις και η ΤΣΣΚΑ προηγήθηκε με 30-36. Στο τέλος του ημιχρόνου, η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη προηγήθηκε με 46-53 αλλά Νίζνι προσπάθησε να πιέσει και έβαλε δύσκολα στους Μοσχοβίτες. Αυτό όμως δεν άλλαξε τελικά τη ροή του αγώνα και η ΤΣΣΚΑ έφτασε στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Αντρέι Βοροντσέβιτς με 16 πόντους και τον ακολούθησε ο Σάσα Κάουν με 15 πόντους. Ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισε ο Τάρενς Κίνσεϊ με 19 και ο Τρέι Τόμπκινς με 12 πόντους.