H Λιέτουβος Ρίτας, στην οποία αγωνίζεται ο Έλληνας σέντερ Ανδρέας Γλυνιαδάκης, νίκησε με 98-76 την Ατλέτας και περέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα έχοντας 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στην πρεμιέρα (17/10) στον δ’ όμιλο της Ευρωλίγκας ξεκίνησε ιδανικά (23-18 1η περίοδος) την αναμέτρηση και κατάφερε να πάει στο ημίχρονο με διαφορά 16 πόντων (50-34).

Στην επανάληψη, δεν άλλαξε κάτι, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στο σκορ και η ομάδα του Ντιρκ Μπάουερμαν πήρε πολύ εύκολη νίκη στο Βίλνιους με 22 πόντους διαφορά (98-76). Ο Ανδρέας Γλυνιαδάκης είχε καλή παρουσία με 10 πόντους (5/6 δίπ., 0/1 τρίπ.), 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 13’ συμμετοχής. Ο Χουάν Παλάσιος ήταν πρώτος σκόρερ με 16 πόντους (7/10 δίπ.), 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.