Στο ντεμπούτο του Σεργκέι Μπαζάρεβιτς στον πάγκο της, η Καντού επικράτησε εντός έδρας της πρωτοπόρου Τρέντο με 87-77 στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Η αναμέτρηση ήταν εξαιρετικά αμφίρροπη στο μεγαλύτερο μέρος της, με τους γηπεδούχους να ξεκινούν καλύτερα το παιχνίδι, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο +8(25-17) και τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 46-45 με την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Οι δύο ομάδες βάδισαν “χέρι-χέρι” και στο τρίτο δεκάλεπτο, η λήξη του οποίου βρήκε το σκορ ισόπαλο με 62-62, όμως η Καντού κατάφερε να πάρει τον έλεγχο στα τελευταία λεπτά του αγώνα, φτάνοντας στο τελικό 87-77

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές η ο Χάσμπρουκ με 21 πόντους, με τον Τζαγουάν Τζόνσον να πετυχαίνει νταμπλ-νταμπλ με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ. Aπό πλευράς ηττημένων, ο Τζούλιαν Ράιτ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 15 πόντους και 5 ριμπάουντ, με τον Ντόμινικ Σάτον να προσθέτει 11 πόντους και 7 ριμπάουντ.