Συνέχεια στις νίκες έδωσε η Τσεντεβίτα, καθώς μετά τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Αρμάνι, επικράτησε με 78-68 κόντρα στη Μέγκα Λεκς για την ένατη αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μέρος του, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 37-32 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η Μέγκα Λεκς οργάνωσε την αντεπίθεσή της και προηγήθηκε με +6 (55-61) οκτώ λεπτά πριν το τέλος. Εκεί, η Τσεντεβίτα πάτησε ξανά γκάζι και με επιμέρους σκορ 23-7 (28-15 συνολικά στην τέταρτη περίοδο) έφτασε στην έκτη της νίκη σε εννιά αγώνες για την Αδριατική Λίγκα.

Λούκα Μπάμπιτς (18π., 8 ριμπ., 5 ασίστ), Τζέικομπ Πούλεν (17π., 6 ασίστ) και Μάρκο Αράποβιτς (15π.) ήταν οι πρωταγωνιστές των νικητών, οι οποίοι συμμετέχουν στον ίδιο όμιλο με τον Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα.

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 37-32, 50-53, 78-68