Η καλή απόδοση ενός 20λέπτου έφτανε στην Τσεντεβίτα, η οποία ξεκίνησε με θετικό τρόπο τις υποχρεώσεις της στην νέα Αδριατική Λίγκα, χάρη στο τελικό 67-56 με αντίπαλο την Ιγκοκέα. Οι Κροάτες, αφού προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 16-12, φρόντισαν να «καθαρίσουν» άμεσα το παιχνίδι, με επιμέρους 20-9 στη δεύτερη περίοδο που τους έφερε μπροστά με 36-21 στο ημίχρονο. Στη συνέχεια, οι Βόσνιοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, μειώνοντας στο -9 στα τέλη του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά χωρίς ουσιαστικά να ανησυχήσουν τους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν τις απαντήσεις για να μην επιτρέψουν οποιαδήποτε ευκαιρία για έκπληξη από τους αντιπάλους τους.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπάμπιτς για την πρώτη αντίπαλο του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα, με 10 πόντους κι έχοντας παράλληλα 7 ριμπάουντ και τρία κλεψίματα. Άλλα 16 ριμπάουντ κέρδισαν μαζί οι Ζούμπσιτς και Μπίλαν, με αμφότερους να πετυχαίνουν 7 πόντους. Για τους φιλοξενούμενους, οι 15 πόντοι με 5 ασίστ του Τσάπιν, οι 12 πόντοι του Τοντόροβιτς και οι 11 με 5 ριμπάουντ του Κομάτινα, δεν αρκούσαν καθώς δεν υπήρχαν ουσιαστικά άλλες αξιόπιστες λύσεις.