Κανένα πρόβλημα δεν είχε η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Top-16 της Ευρωλίγκα, απέναντι στην Λούντγκβισμπουργκ, για την τελευταία αναμέτρηση της αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος, την οποία συνέτριψε εντός έδρας, με 88-68

Από το ξεκίνημα του αγώνα (26-17 1η περίοδος), οι γηπεδούχοι έδειξαν πως δεν θα άφηναν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης για την σημερινή τους νίκη, στην Λούντβιγκσμπουργκ (47-23 ημίχρονο). Η επανάληψη, απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα (68-49 3η περίοδο), με την Μπάμπεργκ να κάνει για άλλο ένα παιχνίδι επίδειξη δύναμης και να παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Κορυφαίοι για τους γηπεδούχους όλοι με 15 πόντους, ο Νάχμπαρ, ο Γκαβέλ και ο Φόρντ, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισαν, ο Μπερνάρντ και ο Τζάκσον με 14 πόντους αντίστοιχα.

Βαθμολογία: Μπάμπεργκ 21-2, Μπάγερν Μονάχου 16-8, Ουλμ 15-8, Άλμπα Βερολίνου 15-7, Όλντενμπουργκ 14-7, , Άρτλαντ 13-11, Βόννη 12-11, Τούμπινγκεν 12-13, Τρίερ 11-12, Φοίνιξ Χάγκεν 11-12, Βούρτζμπουργκ 11-12, Μπράουνσβάιγκ 10-14, Μπαϊρότ 10-14, Μπρέμερχαβεν 10-13, Μιτελντόιτσερ 9-15, Λούντγκβισμπουργκ 8-16, Φρανκφούρτη 8-16, Γκίσεν 4-19.