Σε μια ανμέτρηση όπου το μπάσκετ και η αγωνιστική δράση πέρασαν σε δεύτερη μοίρα, λόγω του συγκινησιακού κλίματος που επικρατεί στη Γαλλία μετά τα θλιβερά γεγονότα των τελευταίων ημερών, η Σαλόν Ρεμς πανηγύρισε εντός έδρας νίκη απέναντι στη Λιμόζ με 73-58 σε εξ’ αναβολής παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μέχρι και τα τελευταία δέκα λεπτά, με την ανάπαυλα του πρώτου μέρους να βρίσκει τις δύο ομάδες ισόπαλες(31-31) και τους γηπεδούχους να προηγούνται με 5 πόντους στο τέλος του τρίτου δεκακλέπτου(51-45). Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η Σαλόν κατάφερε μέσα από την καλή της άμυνα και με ένα επιμέρους σκορ στην τέταρτη περίοδο 22-13 να φτάσει στο ροζ φύλλο αγώνα με 73-58. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Άλεξ Γιανγκ με 21 πόντους, με τον Αλί Τραορέ να σημειώνει 12 πόντους για τη Λιμόζ.