Φιλική νίκη επί της Βαλένθια, πέτυχε η Μονακό με 88-76, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε στην έδρα της. Οι Μονεγάσκοι, από την αρχή κυριάρχησαν στο παρκέ, έχοντας μόνιμα τα ηνία της αναμέτρησης, αν και οι «Νυχτερίδες» φρόντιζαν μέχρι το 25ο λεπτό να είναι σε μία διόλου απαγορευτική απόκλιση (57-49). Η κατάσταση ξεκαθάρισε στα επόμενα πέντε λεπτά, όταν με επιμέρους σκορ 12-6, οι γηπεδούχοι έφτασαν τη διαφορά στο +14 (69-55), διατηρώντας άνετα μέχρι το τέλος, το υπέρ τους προβάδισμα.

Σεργκέι Γκλαντίρ και Τζαμάλ Σούλερ, ήταν οι κορυφαίοι των νικητών με 18 πόντους έκαστος, ενώ από 12 πρόσθεσαν οι Γιακουμπά Ουαταρά και Μπράντον Ντέιβις. Για τη Βαλένθια, οι Ζοάν Σάστρε και Πιερ Οριόλα ξεχώρισαν με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Βλάντο Γιάνκοβιτς σημείωσε μόλις πέντε πόντους, στα 14 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ.