Ο Metta World Peace ή Ron Artest για τους μεγαλύτερους πραγματοποίησε το ντεμπούτο με την φανέλα της Καντού, αλλά δεν κατάφερε να πανηγυρίσει, καθώς η νέα του ομάδα ηττήθηκε από την Πιστόια, στην παράταση με 88-87, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν σε όλη του τη διάρκεια ένα πραγματικό ντέρμπι με τις ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στο σκορ και να τελειώνουν την κανονική διάρκεια του ματς με φινάλε-θρίλερ. Ο Τζέιμς Φελντέιν ισοφάρισε σε 78-78 για την Καντού με 2/2 βολές στο τελευταίο δευτερόλεπτο και έστειλε το ματς στην παράταση!

Στο επιπλέον πεντάλεπτο το σκηνικό δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα για την νίκη. Με καλάθι και πάλι στην εκπνοή του αγώνα, αυτή τη φορά από τον Τόνι Ίσλεϊ, η Πιστόια πήρε τη νίκη με 88-87.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο C.J Williams με 25 πόντους ενώ για την Καντού ξεχώρισε ο Darius Johnson-Odom με 21 πόντους. Ο World Peace είχε 16 πόντους με 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ.