Εντός έδρας ήττα για την Ούνικς Καζάν του Κώστα Καϊμακόγλου και Ίαν Βουγιούκα, με 57-56 από την Νίζνι, στα πλαίσια του ρωσικού πρωταθλήματος. Εύστοχο τζαμπ σουτ των φιλοξενούμενων από τον Θρότερ, στην τελευταία επίθεση του παιχνιδιού, τους χάρισε τη νίκη! Στην θέση ανέβηκε η Νίζνι, με ρεκόρ 7-10, ενώ η Ούνικς, υποχώρησε στην με 7-8 ρεκόρ.

Στο 1ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο παρκέ (18-14 1η περίοδος) καταφέρνοντας να πάρουν μία διαφορά 7 πόντων (31-24 ημίχρονο). Στην επανάληψη, οι παίκτες της Νίζνι ανέβασαν σταδιακά την απόδοση τους, μειώνοντας σε 40-38 ( περίοδο).

Στο 4ο δεκάλεπτο, πέρασαν μπροστά, 40-41 με μία εύστοχη βολή τους Αντόνοφ και 51-55 στο 38′ με δίποντο του Θρότερ! Με λέι απ του Βλάντιμιρ Βερεμένκο, οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά στο σκορ, 56-55 με 12” να υπολείπονται για το τέλος του παιχνιδιού. Τάιμ άουτ των φιλοξενούμενων και στην επαναφορά, έυστοχο τζαμπ σουτ του Θρότερ, έδωσε την μεγάλη νίκη στους φιλοξενούμενους!

Καλή εμφάνιση για τον Κώστα Καϊμακόγλου με 10 πόντους (2/7 δίπ., 0/2 τρίπ., 6/8 β.), 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 36′ συμμετοχής. “Μέτριος” ο Ίαν Βουγιούκας με 6 πόντους (3/6 δίπ.,) σε 10′. Κορυφαίοι για τους νικητές, ο Αντόνοφ (7 ριμπ.) και ο Τόμπσον (6 ριμπ.) με 17 πόντους αντίστοιχα.