Σε χαλαρή αναμέτρηση εξελίχθηκε ο αγώνας του Ερυθρού Αστέρα με την Σοκόλι με τους πρωταθλητές να κερδίζουν άνετα με 61-98 για την 23η αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας.

Η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς μπορεί να μπήκε χαλαρά στο παρκέ στην πρώτη περίοδο, όμως η συνέχεια ήταν διαφορετικές με την ομάδα του Βελιγραδίου να πατάει γκάζι και να μπαίνει τα αποδυτήρια με το υπέρ της σκορ 37-49. Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε με τον ίδιο ρυθμό με τον Αστέρα να φτάνει στην εύκολη νίκη, έχοντας 5 παίκτες που έφτασαν σε διψήφιο αριθμό πόντων (Μίτροβιτς 15π., Κούζμιτς 14π., Σιμόνοβιτς 13π., Τόμπσον 10π., Ντόμπριτς 10π., Τζένκινς 10π., Γκούντουριτς 10π.).

Με αυτή τη νίκη το συγκρότημα του Ράντοβιτς έφτασε στο ρεκόρ 22-1 και παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος.