Νικήτρια σε ακόμη ένα φιλικό ήταν η Βαλένθια, η οποία επιβλήθηκε της Μπανταλόνα με 64-49. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο, όπου οι δύο ομάδες βρίσκονταν στην ισορροπία και οι «Νυχτερίδες» ήταν μπροστά με βραχεία κεφαλή (34-33), στο τρίτο δεκάλεπτο η κατάσταση απλοποιήθηκε, όταν πραγματοποίησαν επιμέρους σκορ 17-9 και πήραν την κατάσταση στα χέρια τους, με την άμυνα να διακρίνεται (51-43).

Στην τελευταία περίοδο, η Βαλένθια συνέχισε στον ίδιο ρυθμό κι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της. Κορυφαίος της ήταν ο Τζον Μπράιαντ, που σημείωσε 13 πόντους με 5 ριμπάουντ, ενώ θετική ήταν η παρουσία του Βλάντο Γιάνκοβιτς, με έξι πόντους, 2/5 σουτ και δύο ριμπάουντ σε σχεδόν 16 λεπτά συμμετοχής. Από τους Καταλανούς, που δεν είχαν παίκτη με διψήφιο νούμερο πόντων, ο Όμο Γκράου ξεχώρισε με 9 πόντους και έξι ριμπάουντ.