Άλλη μία νίκη (η 9η σε 10 αγώνες) πρόσθεσε η ομάδα της Μπάγερν Μονάχου, με τον Σβέτισλαβ Πέσιτς στο τιμόνι της! Οι Βαυαροί δυσκολεύτηκαν στην αναμέτρηση που διεξήχθη στην έδρα τους, κερδίζοντας με 79-69 την Φρανκφούρτη (προτελευταία).

Οι φιλοξενούμενοι ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ (16-19 1η περίοδος, 31-40 ημίχρονο), παίζοντας εξαιρετική άμυνα και αποσυντονίζοντας τους γηπεδούχους!

Η Φρανκφούρτη συνέχισε με την ίδια διάθεση και στο δεύτερο ημίχρονο, εκτοξεύοντας την διαφορά στο τέλος του 3ου δεκάλεπτου στο +12 (47-59). Σε αυτό το σημείο οι φωνές του Σέρβου τεχνικού, έπιασαν τόπο και η Μπάγερν με επί μέρους σκορ 32-13, έφτασαν στην μεγάλη νίκη που την κρατά στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα!

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους, ο Σέβον Τρούτμαν με 26 πόντους (6/7δίπ., 1/2τρίπ., 7/10β., 9ριμπ., 1ασιστ) σε 29′ συμμετοχής.