Σε ακόμη ένα μεγάλο παιχνίδι εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Καρσίγιακα με την Φενέρμπαχτσε Ούλκερ, αφού οι πρώτοι επικράτησαν με 84-83 της ομάδας του Ομπράντοβιτς στην παράταση και με αυτόν τον τρόπο είναι πολύ κοντά στον τελικό του Τουρκικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν στο μπροστά στο σκορ ακόμη και με 10 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, τελικά επικράτησαν με 84-83 στην παράταση, αφού η Φενέρμπαχτσε αντέδρασε στην τέταρτη περίοδο και οδήγησε τον αγώνα στην παράταση.

Για τους νικητές μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ντίμπλε και Γκάμπριελ οι οποίοι πέτυχαν απο 19 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ απο την μεριά της Ούλκερ ξεχώρισε ο Μπογκντάνοβιτς ο οποίος τελείωσε την αναμέτρηση με 20 πόντους