Η ομάδα του Κώστα Φλεβαράκη, μετά την πολύ σημαντική νίκη της την προηγούμενη Τετάρτη με αντίπαλο την Φρανκφούρτη (73-66), πρόσθεσε άλλη μία απόψε το βράδυ με 91-68, στην έδρα της Μπαϊρότ!

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στην περίοδο (15-14), ενώ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν μία μικρή διαφορά στο σκορ, 34-40. Με την έναρξη της επανάληψης οι παίκτες της Μπαϊρότ ισορρόπησαν την αναμέτρηση (62-63 3η περίοδο) και όλα έδειχνα πως ο νικητής θα ξεχώριζε στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η Μπράουνσβαϊγκ είχε διαφορετική άποψη, με τους παίκτες της να πραγματοποιούν ένα εκπληκτικό επιμέρους σκορ, 8-28 στην τελευταία περίοδο και να φτάνουν στην μεγάλη νίκη με 21 πόντους διαφορά!

Κορυφαίοιγια την ομάδα του Κώστα Φλεβαράκη, ο Σρόντερ με 20 πόντους (5/7 δίπ., 1/3 τρίπ.) και ο Χάρντιγκ με 19 (5/7 δίπ., 2/5 τρίπ.), ενώ για τους γηπεδούχους προσπάθησε ο Τζόι Τραπάνι με 15 πόντους.