Μετά την ήττα από τη Φενέρμπαχτσε στην πρεμιέρα του NBA Europe Live Tour, οι Μπόστον Σέλτικς ήταν αποφασισμένοι να εμφανιστούν καλύτεροι στον αγώνα με την Αρμάνι και τα κατάφεραν, συντρίβοντας τη με 105-75 στο Μιλάνο! Οι γηπεδούχοι αντιστάθηκαν σθεναρά στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια λύγισαν. Ρόντο και Γκριν ήταν οι πρώτοι σκόρερ των νικητών με 17 πόντους, ενώ από τους Ιταλούς ο Γιάννης Μπουρούσης ήταν εξαιρετικός, όντας ο πρώτος σκόρερ τους

Ο Ελληνας σέντερ πέτυχε 15 πόντους και μάζεψε 14 ριμπάουντ αγωνιζόμενος 23 λεπτά, καθώς συμπλήρωσε πέντε φάουλ. Ο Αντώνης Φώτσης σημείωσε έξι πόντους και μάζεψε δύο ριμπάουντ σε 17 λεπτά, ενώ αγωνίστηκε και ο Γιώργος Τσιάρας για 25 δευτερόλεπτα.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-34, 42-55, 59-81, 75-105.
ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ: Χέρστον 11 (1), Χέντριξ 10, Φώτσης 6 (2), Τζεντίλε 11 (1), Κουκ 9 (1), Μπουρούσης 15 (1), Μέλι 4 (1), Στίπτσεβιτς 7 (2), Μπαζίλε 2, Κιότι, Τζιακέτι, Πίβα, Τσιάρας, Μπαρτόλι.
ΜΠΟΣΤΟΝ ΣΕΛΤΙΚΣ: Πιρς 14 (1), Σάλινγκερ 9, Γκαρνέτ, Τέρι 11 (3), Ρόντο 17 (1), Κόλινς, Γκριν 17 (3), Λι 11, Μπας 11, Σμιθ 2, Μίλισιτς 2, Κρίστμας 9 (1), Τζόζεφ 2, Ντάουνς, Κουρζ, Μέλο.