Η Αρμάνι Μιλάνο έφυγε με δεύτερη εκτός έδρας σερί νίκη στο ιταλικό πρωτάθλημα, αυτή τη φορά με αντίπαλο την Καζέρτα με 78-69.

Το συγκρότημα του Σέρτζιο Σκαριόλο δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο 41-38, αλλά στην επανάληψη με πολύ καλή άμυνα κατάφερε και έκλεισε την τρίτη περίοδο μπροστά στο σκορ 65-58. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα των Μπουρούση (12π., 5/7 διπ., 7ριμπ., 1ασ., σε 21′) και Φώτση (3π., 1/3τριπ., 3ριμπ., σε 21′) κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα της, φτάνοντας στην σημαντική εκτός έδρας νίκη, έχοντας πλέον 18 βαθμούς. Κορυφαίος για τους νικητές ο Λάνγκφορντ με 21π. (2/4τριπ.).

Ο Μαυραειδής για την Καζέρτα είχε 5 πόντους (1/6δίπ., 1/2τρ., 4ασ., σε 25′) χάνοντας έτσι (ο πρώην γκάρντ του Άρη) απ’ τα δύο ελληνόπουλα της Αρμάνι…