Χωρίς να συνατήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, η Στρασμπούρ επιβλήθηκε άνετα της Μπουλόν με 93-71. Αντιθέτως, η Λιμόζ έμεινε πίσω μιας και γνώρισε την ήττα από τη Ρουέν με 76-74.

Η ομάδα του Βενσάν Κολέ, μπήκε με πολύ όρεξη και ενέργεια στο παιχνίδι και χάρη σ’ ένα πολύ καλό -από πλευράς απόδοσης- δεύτερο δεκάλεπτο, προηγήθηκαν 49-40 με τη λήξη του ημιχρόνου. Στη συνέχεια η διαφορά αυξήθηκε ακόμη περισσότερο με τη Στρασμπούρ να επικρατεί με 93-71. Πρώτοι σκόρερ των νικητών ήταν οι Ντιό και Τραορέ με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Η Λιμόζ, αντίθετα, παρά το ισχνό προβάδισμα που είχε στο τέλος του ημιχρόνου (28-32), δεν μπόρεσε να το υπερασπιστεί μέχρι τέλους. Η Ρουέν επέβαλε πλήρως το ρυθμό της και , ως εκ τούτου, έφτασε στη νίκη με 76-74.