Χάρη σε ένα τρομερό επιθετικό της «κρεσέντο» στο τρίτο δεκάλεπτο, η Ντιζόν κατάφερε να απλοποιήσει την κατάσταση απέναντι στην Γκραβελίν και να φτάσει στη δεύτερη φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα Γαλλίας, με 85-79. Οι γηπεδούχοι, μπήκαν αποφασισμένοι να «καθαρίσουν» τον αγώνα βγαίνοντας από τα αποδυτήρια και η διαφορά των πέντε πόντων στο ημίχρονο (38-33), έγινε… +17 για τους ίδιους, με το επιμέρους σκορ να είναι 29-17.

Στην τελευταία περίοδο, μία χαλάρωση της Ντιζόν έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Δουνκέρκης, ώστε να «μαζέψει» τουλάχιστον τη διαφορά και να την φέρει σε αξιοπρεπή επίπεδα. Ο Μάιλς και ο Ζουλιέν έκαναν τη διαφορά για τους νικητές, με τον πρώτο να έχει 19 πόντους με 5/5 τρίποντα και 7 ριμπάουντ και τον δεύτερο να προσθέτει 16 πόντους με 5/8 σουτ και 4 ριμπάουντ. Οι 16 που πέτυχαν οι Κομπς και Χέσον δεν αρκούσαν για τους φιλοξενούμενους.