Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια γαλλικού πρωταθλήματος πέτυχε η Αντίμπ, κάμπτοντας την αντίσταση της Τουλόν με 75-74.

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής, η Αντίμπ ανεβάζοντας σταδιακά την απόδοσή της από τη δεύτερη περίοδο και μετά ξέφυγε με +10 (66-56), τέσσερα λεπτά πριν το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για την ανατροπή, όμως η Αντίμπ κατάφερε να διατηρήσει μέχρι τέλους το προβάδισμά της και να πάρει τη νίκη, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στον πόντο στην εκπνοή.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Οτούλ με 19 πόντους, με τον Γκέινς και τον Σόλομον να ακολουθούν με 13 και 11 πόντους αντίστοιχα. Από την άλλη πλευρά, ξεχώρισαν ο Σασάν και ο Μασινό με 15 και 14π. αντίστοιχα.