Με μια καταιγιαστική εμφάνιση, η Μονακό πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Σαλόν-Ρεμ (106-68) κι έκανε το “3Χ3” στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Οι Μονεγάσκοι μπήκαν αποφασισμένοι να “καθαρίσουν” το παιχνίδι από νωρίς και το κατάφεραν, καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 26-12, ενώ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκαν μπροστά με 52-27 (20′), δίνοντας διαδικαστικό χαρακτήρα στο υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Πέντε παίκτες των νικητών πέτυχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με κορυφαίο όλων των Γκλαντίρ (21π.). Από τους ηττημένους, μόνος του πάλευε ο Σμιθ (25π.).

Αήττητη μετά από τρεις αγώνες, παρέμεινε και η Ναντέρ, η οποία έκαμψε την αντίσταση της Τουλόν με 79-76 εκτός έδρας. Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 74-71 ένα λεπτό πριν το τέλος. Όμως, οι γηπεδούχοι έτρεξαν 8-0 σερί και πήραν τη νίκη, με τους γηπεδούχους να διαμορφώνουν με δύο βολές το τελικό σκορ.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Κρις Ουόρεν με 18 πόντους, ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μισινό με 14π.