Η έκτη αγωνιστική του Γερμανικού Πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε με την Βόννη να παίρνει μία εύκολη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο επί της Φοίνιξ Χάγκεν με 95-85, κάνοντας ότι θέλει στην επίθεση σε όλο το ματς. Η Φοίνιξ Χάγκεν μετά από αυτή την ήττα παραμένει η μόνη ομάδα χωρίς νίκη φέτος.

Το πρώτο μέρος ήταν πολύ ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να δίνουν θέαμα στην επίθεση, στους φιλάθλους και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 51-53 και τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ. Το δεύτερο μέρος όμως ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τους παίκτες της Βόννης να παίζουν πολύ δυνατή άμυνα και επιθετικά να συνεχίζουν στους ίδιους ρυθμούς. Στο τρίτο δεκάλεπτο πήραν προβάδισμα με 74-68 και στην τελευταία περίοδο έκαναν απλά συντήρηση στο παρκέ και πήραν με εύκολη νίκη με 95-85.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Μπάροβιτς με 24 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Κλάιν με 16 πόντους και 6 ριμπάουντ. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Κλάσσεν με 17 πόντους και 8 ριμπάουντ.