Για μία ακόμα αγωνιστική η Μπάμπεργκ του Νίκου Ζήση κέρδισε στο Γερμανικό Πρωτάθλημα και έκανε το 8/8. Αυτή τη φορά «θύμα» της η Λούντβιγκσμπουργκ εκτός έδρας την οποία νίκησε με 60-48. Από την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι στο σημερινό ματς ξεχώρισε ο Ντάριους Μίλερ με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Χάρις με 9 πόντους και 5 ριμπάουντ. Επίσης ο Ζήσης σε 20 λεπτά συμμετοχής είχε 7 πόντους (1/5 τρίποντα), 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Οι Πρωταθλητές είχαν ουσιαστικά νικήσει το ματς από το πρώτο ημίχρονο, αφού στη πρώτη περίοδο ήταν μπροστά με 13-20, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο δέχθηκαν μόλις 9 πόντους και πήγαν στα αποδυτήρια στο +11 (22-33). Με την έναρξη του δεύτερου μέρους η Μπάμπεργκ δεν άλλαξε τακτική και συνέχισε να πάιζει πολύ σκληρή και επιτυχημένη άμυνα και κατάφερε να αυξήσει τπ προβάδισμα της στους 14 πόντους (33-47). Το τέταρτο δεκάλεπτο το μόνο που απέμενε να μάθουμε ήταν η τελική διαφορά και το αν οι γηπεδούχοι θα καταφέρουν να ξεπεράσουν τους 50 πόντους. Τελικό σκορ 48-60 με την ομάδα του κόουτς Τρινκιέρι να πανηγυρίζει την όγδοη νίκη της.