Εκτός ημιτελικών του κυπέλλου Ιταλίας η Καντού, χάνοντας απο την Ρόμα, με 89-85. Οι παίκτες του ομοσπονδιακού μας τεχνικού έμειναν απο το ξεκίνημα της αναμέτρησης πίσω στο σκορ, με την Ρόμα να έχει τον έλεγχο (50-44 ημίχρονο). Στην επανάληψη οι τυπικά φιλοξενούμενοι, διεύρυναν τη διαφορά του αγώνα στο +17 (71-54 3η περ.) βάζοντας ουσιαστικά τις βάσεις για την πρόκριση.

Η Καντού στην τελευταία περίοδο, με αντεπίθεση διαρκείας (31-20 επιμέρους σκορ) προσπάθησε να κάνει την μεγάλη ανατροπή… χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ήττα 89-85, με την Ρόμα να παίρνει την μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά, με κορυφαίο παίκτη Λουίτζι Ντατόμ (22π.), ενώ για την ομάδα του Αντρέα Τρινκέρι, κορυφαίος ήταν ο Τζόναθαν Ταμπού, με 24 πόντους.