Η Ναντέρ ήταν η μεγάλη νικήτρια και του 2ου προημιτελικού των πλέι οφ στην Γαλλία με αντίπαλο την Γκραβελίν ( στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος) κάνοντας το 2-0 στη σειρά. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν με το επιβλητικό 88-68.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν καλά τον αγώνα, με το σκορ να είναι ισόπαλο 19-19 στο τέλος της 1ης περιόδου. Στο 2ο δεκάλεπτο, οι παίκτες της Ναντέρ βελτίωσαν την άμυνα τους, καταφέρνοντας να ξεφύγουν στο σκορ, για το 41-33 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό (23-13 επιμέρους σκορ) που τελείωσαν το 1ο ημίχρονο, διευρύνοντας κι άλλο τη διαφορά (64-46 3η περίοδος). Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες της Γκραβελίν δεν μπόρεσαν να αντεπιτεθούν, χάνοντας εύκολα, με 88-68.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές, ο Τρεντόν με 19 πόντους, 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ σε 39’ συμμετοχής. Ακολούθησε, ο Στέφεν με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για την Γκραβελίν, ξεχώρισε ο Γιανίκ με 19 πόντους, 2 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 31’ συμμετοχής, ενώ ο Ουίνστον πρόσθεσε άλλους 15 πόντους και 3 ριμπάουντ.