Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη στη Κίνα νικώντας κατα κράτος τους Γκουανγκντόνγκ Τάιγκερς με 101-75. Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του China Tour της Ευρωλίγκα. Στο αγωνιστικό σκέλος οι κινέζοι ήταν κοντά στο σκορ στο τέλος της πρώτης περιόδου όντας στους -4 π. από την “ομάδα του στρατού”. Στην δεύτερη περίοδο οι Ρώσοι ανέβασαν στροφές πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο έχοντας διαφορά 17 πόντων υπέρ τους (51-34).

Παρόμοια εικόνα και στο δεύτερο μισό του αγώνα, με την “Αρκούδα” να συνεχίζει την σφυριλασία τον Ντε Κολό σε πανδαισία και την διαφορά να φτάνει στους 26 πόντους καταγράφοντας το τελικό (101 – 75). Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ζάο Ραουί, που πέτυχε 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-25, 34- 51,53-75, 75-101