Παίζοντας όμορφο μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο η Νταρουσάφακα  κατάφερε να νικήσει την αξιόμαχη-στα δύο πρώτα δεκάλεπτα-Μπελεντίγε, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα με 61-80, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος

Στο πρώτο ημίχρονο η Μπελεντίγε έδειξε ικανή να χτυπήσει το παιχνίδι, προβληματίζοντας αρκετά τους παίκτες του Μπλατ, οι οποίοι δεν μπορούσαν να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας. Στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού τα πράγματα άλλαξαν, με την αντίπαλο του Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού στον όμιλο της Ευρωλίγκας να βελτιώνεται και να φτάνει τελικά στην άνετη επικράτηση.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Αντριάν Μερμάν με 24 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 36-37, 47-59, 61-80

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Γαλατάσαραϊ γνώρισε την ήττα από την Ίνστανμπουλ με 71-61, κάνοντας κακή εμφάνιση στα τρία πρώτα δεκάλεπτα.