Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις στο γαλλικό πρωτάθλημα η Βιλερμπάν, περνώντας από την έδρα της Παρί, με 84-78. Με αυτή την ήττα οι γηπεδούχοι μένουν μακριά από την 8αδα (11η θέση, ρεκόρ 13-16), ενώ φιλοξενούμενοι ανέβηκαν προσωρινά στην θέση (ρεκόρ 17-12).

Η Βιλερμπάν έχανε για 1 πόντο στην λήξη της 1ης περιόδου (18-17), ανεβάζοντας όμως την απόδοση της στο 2ο δεκάλεπτο, προσπέρασε, για το 35-41 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι παίκτες της Παρί, έμειναν κι άλλο πίσω στο σκορ (53-66 3η περίοδο) και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο τέλος του 4ου δεκαλέπτου, για το τελικό 84-78.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές, ο Σάι Αμάρα με 24 πόντους και 6 ριμπάουντ. Ακολούθησε ο Έντουιν Τζάξον με 16 πόντους και ο Τόμσον Μάικλ με 11 και 3 ριμπάουντ. Για τους ηττημένους ξεχώρισαν, ο καταπληκτικός Ντιότ Αντουάν, με 29 πόντους και 3 ριμπάουντ, μαζί με τον Μέι Σιν ο οποίος είχε νταμπλ-νταμπλ, με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ.