Την δεύτερη της νίκη (πρώτη εντός έδρας) πέτυχε η Λε Μαν στο γαλλικό πρωτάθλημα, καθώς πριν από λίγο επιβλήθηκε της Γκραβελίν, με 69-63, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στην μεγαλύτερη διάρκεια του, με τους γηπεδούχους να είναι πιο ουσιαστικοί στο δεύτερο μέρος και να φτάνουν στη νίκη.

Στο ξεκίνημα οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ (19-18 1η περίοδος), ενώ το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τους παίκτες της Γκραβελίν μπροστά με 2 πόντους (28-30 ημίχρονο). Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς και κατάφεραν να επιστρέψουν στην πρωτοπορία, για το 51-47 της 3ης περιόδου. Στο 4ο δεκάλεπτο οι παίκτες της Λε Μαν είχαν συνέχεια μια διαφορά 5-7 πόντων και έφτασαν στην τελική επικράτηση με 69-63.

Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ο πρώην παίκτης της Άλμπα Βερολίνου, Ντασάουν Γουντ, με 18 πόντους και 7 ασίστ σε 31΄συμμετοχής. Ακολούθησε ο Τέρι Ρέισον με 14 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Για την Γκραβελίν καλύτερος παίκτης και πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού, ο Λίουις Μάρκους, ο οποίος πραγματοποίησε νταμπλ – νταμπλ με 19 πόντους και 12 ριμπάουντ σε 35’ συμμετοχής. Ο Ντιαβαρά Γιακούμπα πρόσθεσε άλλους 9 πόντους και 1 ασίστ.