Δύσκολη εκτός έδρας νίκη της Αρμάνι Μιλάνο, η οποία επικράτησε με σκορ 74-78 απέναντι στην Καζέρτα. Η νίκη αυτή έφερε την πρωτοπόρο του ιταλικού πρωταθλήματος στο 17-3 και τους γηπεδούχους στο 9-11, αντιδρώντας με αυτόν τον τρόπο μετά την ήττα από την Μπαρτσελόνα στην Ευρωλίγκα. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Γατ με 20 πόντους ενώ από τους πρωταθλητές Ιταλίας κορυφαίοι ήταν οι ΜακΛιν(16πόντους) και Μάτσβαν (9πόντους,9 ριμπάουντ). Τρίτη συνεχόμενη ήττα στο ιταλικό πρωτάθλημα γνώρισε η Καντού του Πατ Καλάθη η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 73-79 από την Κάπο Ντ’ Ορλάντο. Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού συνέβαλε στη μείωση της διαφοράς στο δεύτερο ημίχρονο με 11 πόντους(2/5δ.,2/5 τρ.,1/2 β.), τρία ριμπάουντ και δύο ασίστ σε είκοσι λεπτά συμμετοχής, χωρίς όμως να καταφέρει να δώσει την νίκη στην ομάδα του. Η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου συμπλήρωσε σερί τεσσάρων ηττών με τον Έλληνα παίκτη να έχει 9 πόντους (1/1δ.,2/7 τρ.,1/2 β.), τέσσερα ριμπάουντ και μία ασίστ σε είκοσι λεπτά με την ομάδα του να χάνει τελικά με 91-82 στην έδρα της Κρεμόνα.