Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψαν η Λούντβιγκσμπουργκ και η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Eurocup, Όλντενμπουργκ, μετά τις νίκες επί της Μπρουνσβάιγκ (83-61) και της Τούμπιγκεν (75-81) αντίστοιχα.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι, η Λούντβιγκσμπουργκ πραγματοποίησε ένα ονειρικό δεύτερο δεκάλεπτο (32-13 επιμέρους σκορ), με αποτέλεσμα να εκτοξεύσει τη διαφορά στο +17 (50-33, 20′), “καθαρίζοντας” ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Τζόνσον με 22 πόντους, ενώ Τράις και Βαλεσκόφσκι ακολούθησαν με 14 και 11 πόντους αντίστοιχα. Από τους ηττημένους, ξεχώρισε ο Νας με 12.

Με τον ίδιο περίπου τρόποκατάφερε να πάρει τη νίκη και η Όλντενμπουργκ κόντρα στην Τούμπιγκεν. Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη στο πρώτο εικοσάλεπτο, όμως στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους κι έφτασαν στην 13η νίκη τους σε 19 παιχνίδια εντός συνόρων.

Κβάλε (16π.), Πόλντινγκ (15π.), Κράμερ (14π.) και Ντάγκινς (12π.) ήταν οι πρωταγωνιστές της αντιπάλου του ΠΑΟΚ στο Last-32 του Eurocup, ενώ από τους ηττημένους δεν ήταν αρκετοί οι 18 πόντοι του Μιχαϊλοβιτς.