Συνεχίζει να ακολουθεί κατά πόδας την Μπουντουτσνόστ στη βαθμολογία ο Ερυθρός Αστέρας, ο οποίος επιβεβαίωσε για άλλη μία φορά την ανωτερότητά του εντός Σερβίας τα τελευταία χρόνια, «διαλύοντας» με 92-77 την Παρτιζάν. Κι όλα αυτά, παρότι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν «αγριεμένοι» στο παρκέ, προηγούμενοι με 13-24 στην πρώτη περίοδο. Εν συνεχεία, αφού οι παίκτες του Ντέγιαν Ράντονιτς «αφυπνίστηκαν», πραγματοποίησαν επιμέρους σκορ 32-18 στη δεύτερη περίοδο και πήραν την κατάσταση στα χέρια τους. Όσο το ματς έβαινε προς το τέλος του, τόσο πιο πολύ επέκτειναν την κυριαρχία τους για να φτάσουν σε ένα επιβλητικό +15.

Ο Μίλερ ήταν εξαιρετικός για τους νικητές, φτάνοντας τους 17 πόντους σε μόλις 12 λεπτά συμμετοχής, με τον Βλάντε Στίματς να προσθέτει 13 πόντους με 9 ριμπάουντ, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Αρανίτοβιτς έφτασε στους 19 πόντους.