Άλλο ένα διπλό για την Λοκομοτίβ Κούμπαν, η οποία αγωνίστηκε χωρίς τον Νικ Καλάθη (λόγοι ξεκούρασης), στην έδρα της Κράσνιε Κρίλια, με 72-59. Στην θέση του βαθμολογικού πίνακα η Κούμπαν (9-7 ρεκόρ), κάτω από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας (14-2 ρεκόρ), ενώ η Κρίλια με ρεκόρ 7-7, βρίσκεται στην θέση.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ (16-19 1η περίοδο), δίχως να χάσουν την πρωτοπορία σε κανένα σημείο της αναμέτρησης (31-35 ημίχρονο). Με την διαφορά να διευρύνεται στην περίοδο (45-53), η Λοκομοτίβ έφτασε εύκολα στην τελική επικράτηση, με 13 πόντους διαφορά (72-59).

Κορυφαίος για τους νικητές, ο Χέντρικ Ρίτσαρντς πραγματοποιώντας νταμπλ-νταμπλ, με 15 πόντους (6/10) και 10 ριμπάουντ σε 24′ συμμετοχής. Πολύ καλός επίσης, ο γνώριμος μας, Άλεξ Μάριτς με 15 πόντους και 8 ριμπάουντ σε 31′. Για τους γηπεδούχους, ξεχώρισε ο Ομάρ Τόμας με 18 πόντους, 1 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 27′ συμμετοχής.