Ήρεμο βράδυ για την Χάβρη, κερδίζοντας την Σολέ με 87-68 για το τελευταίο παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής, στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Οι ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ κατά την διάρκεια του παιχνιδιού, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν στο τέλος πρώτου ημιχρόνου να παίρνουν μια διαφορά 8 πόντων (44-36). Στο δεύτερο ημίχρονο με πάρα πολύ καλή άμυνα η Χάβρη κατάφερε να φτάσει σε μία εύκολη νίκη που τις δίνει μία ψυχολογική “ένεση” για την δύσκολη συνέχεια. Κορυφαίος για τους νικητές ο Κίνγκ Μπέρναρντ με 23 πόντους (7/9δίπ., 2/3τρίπ., 7/8β.). Στο 6-10 το σερί νικών της Χάβρη, έπεσε στο 7-9 η Σολέ.

Χάβρη – Σολέ 87-68

Η βαθμολογία: Στρασμπούρ 11-5, Λε Μαν 11-5, Γκραβελίν 11-5, Σαλόν Σαονέ 10-6, Παρί 10-6, Βιλερμπάν 9-7, Ορλεάν 8-8, Ντιζόν 8-8, Λιμόζ 7-9, Ναντέρ 7-9, Σολέ 7-9, Νανσί 7-9, Ροάν 7-9, Χάβρη 6-10, Πουατιέ 5-11, Μπουλαζάτς 4-12.