Στην πρώτη θέση του Α ομίλου (μαζί με την Ούνικς Καζάν), επέστρεψε η Χίμκι, όπου επικράτησε εύκολα στην Λιθουανία, εναντίον της Λιέτουβος Ρίτας, με 88-79.

Ένα εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο, έκανε τα πράγματα πιο εύκολα για τους παίκτες του Κουρτινάιτις, που προηγήθηκαν με 12-27! Οι γηπεδούχοι, απάντησαν αμέσως, με ένα επιμέρους σκορ 27-16, για να κλείσει το ημίχρονο, 39-43! Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να συντηρήσουν μία διαφορά 5 πόντων (60-65 3η περίοδο) και να φτάσουν εύκολα τελικά στην σημαντική νίκη, που τους διατηρεί στην πρώτη θέση, μετά από 16 αγώνες.

Για τους νικητέςκορυφαίος για άλλο ένα παιχνίδι ο Πολ Ντέιβις, με 20 πόντους (7/10 δίπ., 7/10 β., 4 ριμπ.) σε 27′ συμμετοχής. Για τους γηπεδούχους, ξεχώρισε ο Ρενάλντας Σεϊμπούτις, με 14 πόντους (4/9 δίπ., 4/10 β., 6/10 β., 3 ριμπ., 2 ασίστ) σε 26′.

Σημερινά αποτελέσματα:
Ντόνετσκ – Τουρόφ 99-85
Κάλεβ – Αζόβμας 73-77

Βαθμολογια Α ομίλου: Ούνικς Καζάν 12-4, Χίμκι 12-4, Κράσνιε Κρίλια 11-5, Σπαρτάκ Αγ. Πετρούπολης 11-5, Αστανα 9-7, Λιέτουβος Ρίτας 8-8, Ντόνετσκ 7-9, Τουρόβ 4-12, Κάλεβ 3-13, Αζόβμας 3-13.