Με νίκη συνέχισε την πορεία της η Μονακό, περνώντας εύκολα από την έδρα της Ορλεάν με 71-93 για τη 12η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. Στις νίκες επέστρεψε η Λιμόζ μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα.

Μόνο για ένα δεκάλεπτο και συγκεκριμένα στο πρώτο δυσκολεύτηκαν οι Μονεγάσκοι (20-20, 10′). Από εκεί και μετά κυριάρχησαν πλήρως και έχοντας το προβάδισμα του αγώνα σε όλη την υπόλοιπη διάρκειά του, έφτασαν άνετα στην ένατη νίκη τους, παραμένοντας δεύτεροι πίσω από τη Βιλερμπάν.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Σούλερ με 19 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Γκλαντίρ με 17. Από την Ορλεάν, μόνος του πάλευε ο Σόμερβιλ με 23 πόντους.

Εύκολο έργο είχε και η Λιμόζ απέναντι στη Ρουέν, την οποία κέρδισε 88-67 μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό για την 9η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Οι “Λιμουζό” πήραν από νωρίς τα ηνία του αγώνα και ήδη από το πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να χτίσουν μια διψήφια διαφορά ασφαλείας (46-31, 20′). Στην επανάληψη, το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο, με τους γηπεδούχους να αυξάνουν όλο και περισσότερο το υπέρ τους προβάδισμα, με αποτέλεσμα να πάρουν την έκτη τους νίκη εντός συνόρων.

Ζερμπό (16π.) και Καμαρά (14π.) ήταν οι πρωταγωνιστές των νικητών, ενώ από τη Ρουέν διασώθηκε ο Μπόκα με 17 πόντους.