Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, που προκρίθηκε η Γκραβελίν το απόγευμα, εξασφάλισε κι η Κράσνε Κρίλια το εισιτήριο για το Φάιναλ Φορ, κάνοντας έτσι γνωστό το πρώτο ζευγάρι των ημιτελικών. Η ρώσικη ομάδα νίκησε στην παράταση την Βόννη με 95-85 εκτός έδρας, κάνοντας έτσι το 2-0 στην σειρά. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκειά του με τους γηπεδούχους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Στην παράταση όμως δεν πέτυχαν ούτε ένα πόντο και μοιραία ηττήθηκαν από την πολύ καλή Κράζνιε Κρίλια.

Στο άλλο παιχνίδι, η Πίναρ Καρσίγιακα απάντησε με τον ίδιο τρόπο στην Παρί Λεβαλουά, σπάζοντας με την σειρά της την έδρα της γαλλικής ομάδας. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πολύ εύκολα 72-66, με την διαφορά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα να είναι κοντά στους 20 πόντους. Πλέον τα πάντα θα κριθούν στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι στην έδρα της Καρσίγιακα.