Εύκολη νίκη για τους δύο διεθνείς μας παίκτες της Ούνικς Καζάν, κερδίζοντας τον Ερυθρό Αστέρα στην Ρωσία με 78-59, για την 3η αγωνιστική του Eurocup. Στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού οι Ρώσοι αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα σε άμυνα και επίθεση (10-16 1η περίοδος και 36-35 ημίχρονο). Κάπου εκεί τα πράγματα σοβάρεψαν.

Προηγήθηκαν στο τέλος της 3ης περιόδου με 8 πόντους (60-52) και στην και τελευταία περίοδο με επιθετικό όπλο τον Τσάτμαν (20π.) έφτασαν εύκολα στην σημαντική νίκη. Καλή παρουσία για τον Ίαν Βουγιούκα (10π., 3/7 δίπ., 4/4β., 4ριμπ., 2ασ.) και τον Κώστα Καϊμακόγλου (11π., 1/2δίπ., 1/5τρίπ., 6/6β., 4ριμπ., 3ασ.)

Έτσι η ομάδα του Καζάν ζευγάρωσε τις νίκες της στον L όμιλο και ξέχασε την συντριβή της, την προηγούμενη αγωνιστική εντός έδρας απέναντι στην Ουλμ…