Η Μπάνβιτ επικράτησε της Τόφας με 86-70 για την 2η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη είχε από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα δίχως να απειληθεί και έτσι ζευγάρωσε τις νίκες της μετά και την επιτυχημένη πρεμιέρα, στην έδρα της Αλιάγκα (76-64).

Ένα επιμέρους σκορ,28-15, στην πρώτη περίοδο ήταν ικανό για τους γηπεδούχους να βάλουν τις βάσεις για μια εύκολη νίκη. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Έλληνα τεχνικού συνέχισαν το ίδιο καλά και κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια με το +21 (51-30)! Στην επανάληψη, οι παίκτες της Τόφας προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά (72-55 3η περίοδο) και πραγματοποίησαν ένα σερί 9-0 στο ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου, μειώνοντας σε 72-64. Η απάντηση ήταν άμεση για τους γηπεδούχους όμως, όπου με ένα δικό τους σερί 10-0 έκανα το 82-64 και δεν απειλήθηκαν καθόλου έως το τέλος (86-70).

Πρώτος σκόρερ για την Μπάνβιτ ο Κιθ Σίμονς με 16 πόντους (6/6 δίπ., 1/3 τρίπ., 1/2 β.), 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 28’ συμμετοχής. Ακολούθησαν ο Ερλ Ρόουλαντ (3ριμπ., 6 ασ.) και ο Τσαρλς Ντέιβις (5ριμπ., 4 ασ.) με 15 πόντους αντίστοιχα.

Για την Τόφας πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Γιουρ Μπάλαζιτς με 18 πόντους (6/10 δίπ., 2/4 τρίπ.), 1 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 25’ συμμετοχής. Ακολούθησε ο Τσινεμέλου Ελόνου με 13 πόντους και 9 ριμπάουντ.