Η Καντού, αν και είχε βρεθεί πίσω στη σειρά (2-0) δεν τα παράτησε και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 81-64 επί της Βενέτσια στο τέταρτο ματς των ιταλικών πλέι οφ και ισοφάρισε σε 2-2, διατηρώντας τις ελπίδες της για πρόκριση στα ημιτελικά. Ισοφάριση και για την Ρέτζιο Εμίλια!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν παρουσίαζαν μεγάλες διαφορές, με την Καντού ωστόσο να παίρνει προβάδισμα με 35-30 στο 20’. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, οι γηπεδούχοι πάτησαν το «γκάζι», στο 30’ πήραν διαφορά ασφαλείας με 59-46 και κατάφεραν τελικά να φτάσουν στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για την Καντού ήταν ο Αμπάς Αουντού με 19 πόντους και τον ακολούθησε ο Ερικ Ουίλιαμς με 13 πόντους. Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μπέντζαμιν Ορτνερ με 21 πόντους και ο Φιλ Γκος με 11 πόντους.